Strâmtoarea Ormuz nu se va mai întoarce la statutul de dinainte de război. Mesajul Omanului pentru oficialii europeni

Energie

Omanul a comunicat oficialilor europeni că nu există nicio posibilitate de a reveni la statu-quo-ul de dinainte de război în ceea ce priveşte Strâmtoarea Ormuz şi că navele care tranzitează zona ar putea fi taxate, potrivit unor persoane familiarizate cu această chestiune citate de Bloomberg. Nave de marfă în Strâmtoarea Ormuz FOTO: X publicitate "); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;"> Deşi oficialii din Oman au afirmat că vor respecta întotdeauna dreptul maritim

Tag-uri: Advertising