Amenzi în valoare totală de 50.000 de lei pentru turişti care au hrănit urşi, în special pe Transfăgărăşan

Government

Reprezentanţii Direcţiei Silvice Argeş au dat, în ultimele trei săptămâni, şase sancţiuni în valoare de 50.000 de lei, unor turişti care au încălcat interdicţia de a hrăni urşii, în special cei care frecventează zona DN 7C – Transfăgărăşan, scrie News.ro. Regia Naţională a Pădurilor – Romsilva anunţă că, în ultimele trei săptămâni, prin Direcţia Silvică Argeş, împreună cu instituţiile partenere din cadrul echipelor mixte constituite prin ordin al prefectului judeţului Argeş, a intensificat