De mâine, o nouă etapă de dezinsecție!
Government
Primăria municipiului Galați informează că, în perioada 23 – 25 iunie, se va realiza o nouă etapă de dezinsecție, prin intermediul Serviciului Public Ecosal. În intervalul orar 22 – 6, se va interveni la sol cu echipamente de tip generator ULV și termonebulizator, în vederea combaterii insectelor zburătoare și târâtoare, pe întreaga suprafață a municipiului Galați, utilizându-se substanțele Solfac Combi MAXX și Solfac Trio EC140NF, insecticid piretroid concentrat. Apicultorii și sericicultorii
din zilele anterioare