Doi cetățeni au dat în judecată Guvernul României pentru lipsa apei potabile din Curtea de Argeș!

Government

Situația lipsei apei potabile din Curtea de Argeș este de notorietate. De luni bune, cetățenii orașului se alimentează care cum pot, de la izvoare naturale sau din containerele puse la dispoziție de administrație. Doi cetățeni, Moromete Maria și Moromete Ionuț, au deschis acțiune în instanță, la Tribunalul Argeș. Aceștia solicită daune morale până la reluarea furnizării cu apă potabilă în rețeaua publică a Municipiului Curtea de Argeș. Cu cine se judecă cei doi (adică de la cine cer aceste