Gândul deputatului Iordache de la început de săptămână
Government
Unul dintre parlamentarii liberali care nu se mai regăsește în echipa lui Ilie Bolojan și care a trecut în tabăra considerată a „trădătorilor” a venit ieri dimineață cu explicații. Ion Iordache chiar așa și-a intitulat postarea de pe rețelele de socializare – „Gând de luni dimineață”. Deputatul nu s-a considerat niciodată un „trădător” și susține că în politica de azi se consumă energie multă pentru lucruri mărunte. „În dimineți ca aceasta încerc să mă evaluez pe mine și să înțeleg lumea din
din zilele anterioare