Iranienii s-au ridicat și au plecat de la negocieri, după ce Trump i-a amenințat chiar în timp ce aceștia discutau cu Vance, în Elveția
Government
Delegația iraniană care negocia încheirea războiului cu SUA, în Elveția, s-a retras de la discuții, ca protest față de afirmațiile făcute de Donald Trump pe rețelele sociale în timpul procesului, relatează Al Arabiya, duminică seară. Informația a fost preluată de la agenția iraniană Tasnim. Decizia iranienilor a fost luată după o postare pe Truth Social, în care Trump a amenințat Iranul cu noi bombardamente dacă „nu oprește Hezbollah din a face probleme”. „Iranul trebuie să-i oprească imediat
din zilele anterioare