Ministerul Sănătății a plătit 154,9 milioane lei pentru lucrările la Centrul de Tratament al Tuberculozei Zerlendi
Government
Ministerul Sănătății a efectuat luni plata sumei de 154.959.461,65 lei către constructor, prin intermediul Primăriei Sectorului 4, pentru finalizarea lucrărilor la noul Centru de Diagnostic și Tratament al Tuberculozei Zerlendi din cadrul Institutului Național de Pneumoftiziologie 'Marius Nasta' din Capitală. Noua unitate medicală reprezintă una dintre cele mai importante investiții din domeniul tratării bolilor pulmonare din România și va dispune de: 115 paturi pentru spitalizare continuă,
din zilele anterioare