Ministrul interimar Pîslaru a anunțat ce se întâmplă cu noua lege a salarizării: „Am continuat să lucrăm la ea”

Government

Dragoș Pîslaru, ministrul interimar al Muncii, a revenit cu noutăți referitoare la legea controversată care a scos românii în stradă. Pîslaru a declarat duminică, la Congresul PNL , că săptămâna viitoare va fi prezentată „o formă îmbunătățită” a legii salarizării unitare. „Legea salarizării, în ciuda faptului că nu am mai comunicat public, am continuat să lucrăm la ea. În cursul zilei de vineri am avut o nouă discuție cu Uniunea Consiliilor Județene, cu Asociația Municipiilor și cu comunele din

Tag-uri: Legea salarizării