Năsui: România are un Guvern care nu poate da ordonanțe; ne aliniem majorității țărilor UE
Government
Deputatul USR Claudiu Năsui apreciază că lipsa unui Guvern cu puteri depline poate fi benefică, în condițiile în care Executivul nu mai dă ordonanțe și nu mai schimbă legile 'după bunul plac'. El menționează că în acest fel țara noastră se aliniază 'involuntar' majorității țărilor din Uniunea Europeană. 'Faptul că nu a trecut un Guvern cu puteri depline este un lucru foarte bun pentru România. România are deja un Guvern. Nu are un Guvern care să mai poată da ordonanțe, dar are un Guvern.
din zilele anterioare