Președintele CCIA Timiș, noi demersuri la București pentru consolidarea parteneriatelor economice internaționale
Government
În perioada 18–20 iunie, președintele Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș (CCIAT), Florica Chiriță, însoțită de Cristina Coroian, director al Departamentului Relații Economice cu Mediul de Afaceri, a efectuat o nouă vizită de lucru la București, având pe agenda sa o serie de întâlniri cu reprezentanți ai unor organizații și companii de referință. Scopul deplasării a fost consolidarea parteneriatelor existente și definitivarea proiectelor comune aflate în pregătire, cu accent pe
din zilele anterioare