Prima reacție a Rusiei după demisia lui Keir Starmer
Government
Kremlinul şi-a exprimat luni îndoielile că relaţiile între Rusia şi Regatul Unit se vor îmbunătăţi după demisia premierului Keir Starmer , anunţată cu câteva ore mai devreme. „Starmer a fost întotdeauna un partizan al menţinerii acestora la nivelul zero, aşa cum este situaţia în prezent”, a afirmat purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, în cadrul conferinţei de presă zilnice, potrivit Agerpres, care preia AFP. Moscova, a spus Peskov, nu poate evoca nimic deosebit în mandatul lui
din zilele anterioare