Primăria Timişoara investeşte 2,6 mil. lei pentru dotarea cu mobilier nou a 14 grădiniţe
Government
Primăria Timişoara a demarat o investiţie de 2,6 mil. lei (aproximativ 500.000 de euro), plus TVA, pentru dotarea cu mobilier nou (mese, scaune, etajere, paturi şi saltele, table magnetice, biblioteci şi dulapuri tip vestiar) a 14 grădiniţe. ’’Vara aceasta modernizăm şi grădiniţele. Până acum am reuşit să aducem mobilier, dotări noi şi echipamente IT în toate şcolile gimnaziale şi liceele din Timişoara şi am dotat laboratoarele de ştiinţă’’, a declarat Dominic Fritz, primarul municipiului
astăzi
din zilele anterioare