Radiala de Vest intră în etapa exproprierilor

Government

Radiala de Vest intră în etapa exproprierilor Primăria Municipiului Timișoara avansează cu una dintre investițiile strategice de mobilitate – Radiala de Vest – un nou drum, cu două benzi pe sens, piste de biciclete și trotuare largi. Proiectul intră într-o nouă etapă, odată cu semnarea contractului pentru serviciile necesare procedurii de expropriere conform Legii 255/2010. „Pasajul Solventul, podul Solventul, drumul peste platforma industrială, legătura până la strada Gării și radiala Vest

Tag-uri: Timișoara

Radiala de Vest intră în etapa exproprierilor Renasterea - 23.06.2026 13:45

din zilele anterioare

Radiala de Vest intră în etapa exproprierilor Renasterea - 23.06.2026 13:45