Salarii de mizerie pentru angajații din energia termică
Government
* Ei vor migra spre firmele private Federația Națională a Energeticienilor din România avertizează Guvernul că tensiunea din rândul angajaților din sistemul de producere și distribuție a energiei termice a ajuns la cote maxime și că protestele ar putea bloca activitatea. Oamenii au ajuns la limita subzistenței din cauza austerității continue din ultimii 3 ani, susțin sindicaliștii, care cer Executivului să aprobe majorările salariale, în condițiile în care aceste societăți se susțin din
din zilele anterioare