Starmer a fost susținătorul menținerii relațiilor cu Federația Rusă la nivelul zero (Peskov)
Government
Primul ministru britanic, Keir Starmer, care și-a anunțat demisia, nu s-a manifestat în niciun fel în ceea ce privește relațiile dintre Moscova și Londra, el a fost întotdeauna un susținător al menținerii acestora la nivelul zero, pe care acum noi, pur și simplu, îl remarcăm, a atras atenția secretarul de presă al președintelui Federației Ruse, Dmitri Peskov./snicolau/aburtica www.tass.ru -22 iunie
din zilele anterioare