Starmer își anunță demisia într-un mesaj în fața națiunii
Government
Prim ministrul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia luni din funcția de lider al Partidului Laburist. Andy Burnham ar putea să îi ia locul. Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne în Discover Starmer se retrage pe fondul presiunilor tot mai mari din interiorul Partidului Laburist. Surse politice afirmă că acesta și-ar fi petrecut weekendul la Chequers, unde ar fi discutat cu familia despre viitorul său politic. The Independent notează că au existat discuții privind o posibilă
din zilele anterioare