Strigătul disperat-resemnat al medicului pediatru Oana Mocanu
Government
Cred că știți aproape totul despre cât de greu este să fii magistrat. Câtă muncă! Ce de jale! Asta, pentru că de mulți ani, magistrații știu să se văicărească. Astfel, ar trebui să-și spună publicul, merită privilegii deșănțate, merită să nu răspundă pentru acele mizerii comise cu rea voință sau din gravă neglijență împotriva unor oameni nevinovați. Ca nimeni alții din orice altă breaslă. În România magistrații nu răspund real pentru nicio nemernicie comisă. Și se comit în continuare, scoaterea
din zilele anterioare