142 de angajaţi din Educaţia braşoveană vor primi 5 ani un bonus de 25% din salariu

Educatie

142 de angajaţi în învăţământul braşovean vor primi, din anul şcolar următor, gradaţia de merit. Este vorba atât de cadre didactice, cât şi personal didactic auxiliar, precum mediator şcolar, bibliotecar ori informatician.  Inspectoratul Şcolar Judeţean Braşov a publicat, pe site-ul propriu, lista cu punctajele finale obţinute de candidaţi, după soluţionarea contestaţiilor. Pe de altă parte, 66 de dosare au fost respinse în urma soluţionării contestaţiilor. Mai departe, lista trebuie trimisă la

din zilele anterioare