SUA încep să limiteze folosirea ecranelor în școli după ce rezultatele elevilor la matematică au scăzut sub nivelul de acum un deceniu
Educatie
Școlile publice din Los Angeles vor interzice utilizarea ecranelor pentru cei mai mici elevi și vor limita folosirea dispozitivelor pentru ceilalți copii, într-una dintre cele mai ambițioase încercări de a reduce timpul petrecut de elevi în fața ecranelor la școală, potrivit The Washington Post . Noile reguli, aprobate marți, vor fi introduse treptat începând din august, pe fondul reacțiilor critice la adresa dispozitivelor în care districtele școlare din întreaga țară au investit miliarde de
din zilele anterioare