Ministrul Apărării din Belgia a ironizat canicula şi le-a recomandat oamenilor piscină, bere şi grătar

Sanatate

''Avem și noi două zile de căldură și se pare că vom muri cu toții din nou. Doamne, Doamne, unde îi găsesc pe acești jurnaliști?'' , a scris liderul naționalist flamand pe rețelele sale de socializare, potrivit Agerpres. Ministrul a recomandat, de asemenea, populației să se bucure de vremea bună și a spus că va trimite ''mai târziu fotografii cu piscina, o (bere) Stella rece și un grătar'' . Comentariul, postat vinerea trecută, pe măsură ce temperaturile începeau să crească, a generat critici