Elevă din Timiș, eliminată din examen din cauza telefonului
Vremea
Elevă din Timiș, eliminată din examen din cauza telefonului Telefonul mobil, dispozitivul care crează dependență în rândul multor tineri, devenind, astfel, un obiect indispendabil, poate genera consecințe negative, greu remediabile, asupra viitorului acestora. Un exemplu în acest sens l-a trăit o absolventă de gimnaziu, din Timiș, care a ratat examenul de evaluare națională din cauza telefonului. S-a întâmplat miercuri, 24 iunie, în timpul probei de matematică. Tânăra a fost surprinsă de
din zilele anterioare