Energetica atrage tot mai mulți tineri: 735 de candidați la admitere și aproape 500 de absolvenți. Facultatea de Energetică lansează programul Energy & Sustainability EduBridge pentru consolidarea parteneriatului cu industria
Vremea
„Ingineria energetică devine din ce în ce mai atractivă pentru tineri. Absolvenții noștri se regăsesc oriunde există o lumină aprinsă și trebuie să fie pregătiți să se adapteze permanent la transformările rapide din sectorul energetic”, declară prof. dr. ing. Diana Robescu, decanul Facultății de Energetică Facultatea de Energetică din cadrul Universității Naționale de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București își consolidează parteneriatul cu mediul economic și instituțional pentru a pregăti
din zilele anterioare