Ministerul Sănătății face recomandări către populație - Evitați valul de caniculă

Vremea

Ministerul Sănătății a transmis mai multe recomandări ale medicilor către populație pentru a trece cu bine peste valul de caniculă. „Temperaturile extreme pun o presiune mare pe organismul nostru. Pentru a trece cu bine peste valul de căldură și a te proteja, urmează măsurile simple, dar vitale, recomandate de medici”, se arată într-o postare pe pagina de Facebook a Ministerului. Printre recomandări se află: evitarea pe cât posibil a expunerii prelungite la soare între orele 11:00 și 18:00;

Tag-uri: Facebook