Noi coduri galbene de temperaturi ridicate și vijelii au fost emise de ANM
Vremea
Noi coduri galbene de temperaturi ridicate și vijelii au fost emise de ANM Meteorologii au emis miercuri avertizări de tip Cod galben pentru temperaturi de până la 35 de grade, disconfort termic accentuat și furtuni puternice cu grindină și vijelii în mai multe regiuni ale țării. Vremea va fi călduroasă în majoritatea regiunilor, izolat caniculară în zonele vestice, joi, 25 iunie. Disconfortul termic va fi ridicat mai ales în zonele de câmpie din vestul și sudul țării. Maximele termice vor fi
din zilele anterioare