Ploaia torențială a provocat inundații în Timișoara și Lugoj. Pompierii au intervenit pentru evacuarea apei
Vremea
Furtuna puternică care s-a abătut marți după-amiază asupra județului Timiș a provocat probleme în mai multe zone din Timișoara și Lugoj, unde cantitățile mari de apă căzute într-un interval scurt de timp au dus la inundarea unor străzi și locuințe. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Timiș, în intervalul orar 16:10 – 18:30, pompierii din cadrul Detașamentului 2 Timișoara și Detașamentului Lugoj au fost solicitați să intervină în regim de urgență pentru evacuarea apei acumulate
din zilele anterioare