Sub Veștea, CE Oltenia, același traseu spre dispariție

Vremea

Profitul companiilor din energie va fi repartizat într-un fond de investiţii în domeniul energetic şi va fi abrogată legislaţia prezentă care obligă companiile de stat să emită dividende anual, conform programului de guvernare propus de prim-ministrul desemnat Adrian Veştea. Ministerul Energiei, în colaborare cu alte instituţii guvernamentale, va iniţia şi propune o serie de măsuri şi reforme, „menite să transforme sectorul energetic al României, să stabilizeze preţurile, să combată