Staţiunea de pe litoral plină până la refuz. "Nu ne aşteptam chiar la atât de multă lume"

Vremea

La Eforie Nord, plajele sunt pline de turiști veniți de la sute de kilometri distanţă. Multe familii şi-au început vacanţa în acelaşi timp cu copiii. Şezlongurile s-au ocupat imediat după micul dejun. Pe litoral, unde este cod galben de caniculă, marea devine refugiu în faţa căldurii de foc. Briza mării și apa, care are 23 de grade, fac căldura mult mai ușor de suportat. În jurul meu, turiștii profită din plin de vreme: unii se relaxează pe șezlonguri sau pe prosoape, iar cei mici se distrează

din zilele anterioare