Unul dintre cele mai puternice motoare de creştere pentru orice domeniu este digitalizarea. Sectorul public este cel care consumă cei mai mulţi bani pentru digitalizare

Vremea

♦  „Da, sunt multe lucruri de îmbunătăţit. Pentru a putea să ne pregătim puţin mai bine pentru ceea ce urmează să vină, cu siguranţă trebuie să investim mai mult în zona de digitalizare.“ Digitalizarea ar putea deveni unul dintre principalele motoare de creştere ale economiei româneşti în următorul deceniu. Deşi sectorul de IT local generează venituri în creştere şi atrage investiţii importante, peste 80% dintre firmele din România sunt încă nedigitalizate, iar cele mai mari cheltuieli pentru