Suntem răi, oameni buni. Cum o știre care ar fi trebuit să fie despre Evaluarea Națională a devenit instrument de hărțuire a unei eleve
Educație
De când s-a sfârșit proba la matematică de la Evaluarea Națională din 24 iunie, mii de păreri răutăcioase curg în secțiunea de comentarii a unui videoclip în care o adolescentă, ieșită de câteva clipe de la examen, spune zâmbind că nu s-a descurcat foarte bine. Entuziasmul ei și faptul că are unghiile lungi s-au transformat într-o avalanșă de ipocrizie și violență împotriva copilei. Eleva de-a VIII-a vorbește cu bunica ei la telefon când o echipă de știri de la Antena 1 pune camera de filmat
din zilele anterioare