Moto GP: Japonezul Ai Ogura a câștigat Marele Premiu al Olandei
Entertainment și cultură
Pilotul japonez Ai Ogura (Aprilia-Trackhouse) a câștigat, duminică, Marele Premiu al Olandei la MotoGP, etapa a zecea a sezonului, desfășurată pe circuitul de la Assen, transmite AFP. Ai Ogura a reușit prima victorie a unui japonez la categoria regină în ultimii 22 de ani. Ogura a terminat în fața a doi spanioli, coechipierul său Raul Fernandez și Jorge Martin (Aprilia), care a preluat conducerea campionatului mondial. Fostul lider al campionatului, italianul Marco Bezzecchi (Aprilia), a
ultimele 2 ore
astăzi