Video Furtunile au făcut ravagii în mai multe județe din țară: mii de oameni fără curent, gospodării inundate și copaci doborâți de vânt

Government

Ploile torențiale și vijeliile au provocat probleme în mai multe județe din țară, luni după-amiază. Zeci de locuințe și subsoluri au fost inundate în Sibiu și Sălaj, un copac s-a prăbușit peste un autoturism, iar în Harghita peste 1.100 de consumatori au rămas fără energie electrică, după ce un arbore a căzut peste liniile de alimentare. Locuințe inundate și copaci doborâți de furtună în Sibiu În județul Sibiu, pompierii au primit 59 de solicitări pentru evacuarea apei din subsoluri și

Tag-uri: Energie Electrica