Video Furtunile au făcut ravagii în mai multe județe din țară: mii de oameni fără curent, gospodării inundate și copaci doborâți de vânt
Government
Ploile torențiale și vijeliile au provocat probleme în mai multe județe din țară, luni după-amiază. Zeci de locuințe și subsoluri au fost inundate în Sibiu și Sălaj, un copac s-a prăbușit peste un autoturism, iar în Harghita peste 1.100 de consumatori au rămas fără energie electrică, după ce un arbore a căzut peste liniile de alimentare. Locuințe inundate și copaci doborâți de furtună în Sibiu În județul Sibiu, pompierii au primit 59 de solicitări pentru evacuarea apei din subsoluri și
din zilele anterioare