Bolojan l-a pus șef la PNL Ialomița pe un deputat intrat pe lista lui Șoșoacă. Adrian Peiu a votat demiterea Guvernului Bolojan
Alegeri Romania
Senatorul Adrian Peiu a anunțat, miercuri, în plen, că a devenit membru al PNL și va activa în grupul senatorilor liberali. De altfel, Peiu, membru al grupului PACE, care a votat pentru demiterea Guvernului Bolojan, intrat în Parlament pe listele SOS România, a fost numit, marți seara, președintele interimar al organizației PNL Ialomița, după îndepărtarea din conducerea filialelor a liderilor PNL din tabăra Veștea. „Începând de ieri am devenit membru al Partidului Național Liberal și începând
astăzi