(video) Cum răspunde Maia Sandu, întrebată dacă va prelua funcția de prim-ministru, după plecarea de la Președinție
Alegeri Romania
Președinta Maia Sandu a fost întrebată dacă, după finalizarea mandatului de șefă a statului, ia în calcul posibilitatea de a prelua funcția de prim-ministră. „Mă gândesc la ce voi face după”, a spus șefa statului la emisiunea În profunzime de la ProTV. „Dvs după încheierea mandatului, luați în calcul o funcție de premier?”, a fost întrebată Maia Sandu. „Mă gândesc la ce voi face după. E devreme. Am doi ani și ceva din acest mandat și sunt lucruri pe care vreau să le fac și trebuie să le fac,
astăzi