Un militar nord-coreean a trecut în Coreea de Sud prin zona demilitarizată. Autoritățile investighează o posibilă dezertare
Coreea de Nord
Un militar nord-coreean a traversat zona demilitarizată care separă cele două Corei și a ajuns în Coreea de Sud, unde a fost preluat în custodie de autoritățile sud-coreene, transmite Euronews. Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne în Discover Statul Major Întrunit al Coreei de Sud a anunțat că militarul a fost preluat în custodie marți seara, în sectorul central al frontierei, iar autoritățile competente desfășoară verificări pentru a stabili circumstanțele în care acesta a
astăzi
din zilele anterioare