R.Moldova, la 36 de ani de suveranitate pe care 'Moscova, din păcate, nu a respectat-o niciodată', declară Maia Sandu

Federaţia Rusă

Lupta pentru suveranitate, începută în urmă cu 36 de ani, continuă astăzi prin integrarea europeană, a declarat marți președinta Maia Sandu, cu ocazia marcării a 36 de ani de la adoptarea Declarației de Suveranitate a Republicii Moldova, subliniind că Moscova, din păcate, nu a respectat-o niciodată, relatează NewsMaker.md . 'Moscova, din păcate, nu a respectat niciodată suveranitatea și independența noastră. Iar astăzi, regimul de la Kremlin vrea să distrugă prin bombe și prin crime