Ziua în care 17 vagoane cu marfă au sosit de la Moscova în Gara Obor. Ce conțineau cele peste 1400 de cutii trimise de la Kremlin

Federaţia Rusă

Pe 16 iunie 1935, în 17 vagoane de marfă prăfuite se întorcea în România prima parte din tezaurul național sechestrat de ruși după 1917. Bolșevicii au trimis românilor o parte din obiectele de patrimoniu, adică documente, covoare, tablouri, dar lipseau aurul sau bijuteriile. Lingouri de aur FOTO Shutterstock publicitate "); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;"> 16 iunie 1935. În Gara Obor din București trăgea la prima linie o garnitură de marfă cu 17 vagoane

Tag-uri: Advertising Bucureşti