A mers pe mâna lui Trump și a pierdut. Benjamin Netanyahu trage ponoasele după acordul dintre Washington și Iran

Israel

Cuprins: Prețul unui acord amar O casă măcinată din interior Ce e de făcut? Timp de zece ani, premierul Benjamin Netanyahu a jucat totul pe o singură carte: Donald Trump . A pariat că, braț la braț cu liderul american, va reuși să îngenuncheze regimul de la Teheran. Pe drum, a ignorat avertismentele, a răcit relațiile cu democrații americani și a îndepărtat o mare parte din aliații europeni. Iar acum, când Trump pare să fi bătut palma cu Iranul pe la spatele Ierusalimului, realitatea lovește

Tag-uri: Donald Trump