Fostul șef de la frontiere al lui Trump, Gregory Bovino, îl laudă pe Vlad Țepeș și îl numește „primul paznic al granițelor“. „Îmi amintește că, de-a lungul istoriei, culturile au fost afectate de imigranții ilegali“

Israel

Galerie Foto 5 Adaugă Gândul ca sursă preferată Urmărește-ne în Discover Fostul șef de la frontiere al lui Trump, Gregory Bovino, a postat, sâmbătă, pe pagina sa de X, un videoclip în care apare în fața unei statui a lui Vlad Țepeș. Aflat în România pentru un eveniment asociat cu formațiuni de extremă dreapta din Europa, fostul șef al Poliției de Frontieră din SUA a fost să viziteze Mănăstirea Snagov, de unde l-a lăudat pe Vlad Țepeș și a făcut o paralelă între acțiunile domnitorului român și