Negociatorii americani și iranieni se întâlnesc duminică în Elveția, după semnarea memorandumului de înțelegere

Israel

Negociatorii americani și cei iranieni se întâlnesc duminică, în Elveția, după ce în decursul acestei săptămâni a fost semnat memorandumul de înțelegere privind încheierea războiului din Iran. Vicepreședintele american JD Vance face parte din delegația SUA. Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne în Discover Negociatorii din SUA și Iran vor începe discuțiile de pace duminică, în Elveția, chiar dacă oficialii americani au contestat afirmațiile iraniene privind închiderea Strâmtorii