Vance: Trump este „singurul șef de stat” care mai simpatizează cu Israelul
Israel
Vicepreședintele american JD Vance și-a încheiat conferința de presă de la Casa Albă privind memorandumul de înțelegere dintre SUA și Iran criticând din nou vocile israeliene care se opun acordului. El a susținut că președintele american Donald Trump este singurul lider mondial care mai manifestă simpatie față de Israel și că Statele Unite sunt singurul său „aliat puternic” rămas. Vance a adăugat că multe dintre armele Israelului sunt produse în Statele Unite și a afirmat că israelienii
din zilele anterioare