Video Scrimă: Echipa masculină de sabie a României a cucerit argintul la Campionatele Europene
Israel
Aplicaţia Digi Sport poate fi descărcată acum din Google Play şi App Store Echipa masculină de sabie a României a cucerit argintul la Campionatele Europene de scrimă de la Antony (Franţa), după ce a fost învinsă în finală de Ungaria, cu 45-43. România (Vlad Covaliu, George Dragomir, Radu Niţu, Răzvan Ursachi) a trecut în optimi de Marea Britanie cu 45-22, în sferturi a dispus de Rusia cu 45-27, iar în semifinale a învins Franţa cu 45-42, scrie Agerpres. Franţa a obţinut medalia de bronz, după
din zilele anterioare