Patru din cinci companii vor electrificare urgentă. „Nu este prima criză a combustibililor fosili. Și nu va fi ultima”
Orientul Mijlociu
Patru din cinci directori de companii la nivel global spun că instabilitatea geopolitică a făcut electrificarea mai urgentă ca oricând. Un sondaj realizat pe aproape 2.000 de executivi din 18 țări arată că mediul de afaceri nu mai tratează renunțarea la combustibilii fosili ca pe o chestiune de mediu, ci ca pe o necesitate strategică – de securitate energetică și de predictibilitate a costurilor, scrie Financial Times. Instabilitatea geopolitică a făcut ca electrificarea să devină mai urgentă
din zilele anterioare