Mesajul vicepremierului Cătălin Predoiu de Ziua Americii: Apel ferm pentru consolidarea instituțiilor democratice

Statele Unite

Cătălin Predoiu vorbește, în ziua în care Ambasada SUA la București celebrează „Independence Day”, despre restanțele României în raport cu cel mai important partener strategic al său, SUA. Predoiu a făcut recent un turneu politic în SUA, întâlnindu-se cu mulți oficiali ai administrației Trump. „Investițiile americane ar însemna și securitate militară gratuită atașată. Întregul „oraș politic” se va regrupa astăzi la recepția Ambasadei SUA pentru a celebra „Independence Day”. Curând va fi 4th of

Tag-uri: Bucureşti