Cercetat de polițiști la 60 de ani pentru conducerea unui autoturism sub influența alcoolului
Stiinta si Tehnologie
Un bărbat de 60 de ani, din Târgu-Jiu, s-a ales cu dosar penal, marți, după ce, în jurul orei 17.30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier l-au depistat în timp ce conducea un autoturism, pe strada Victoriei, având o concentrație de 0,68 mg/l alcool pur în aerul expirat. ,,Conducătorul auto a fost condus la Spitalul Județean de Urgență Târgu-Jiu, unde i-au fost recoltate mostre biologice de sânge, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei. În cauză, a fost întocmit dosar penal pentru
astăzi