Senatul a adoptat proiectul care elimină amenzile pentru șoferii care uită acasă permisul sau talonul

Stiinta si Tehnologie

Deputatul USR Alexandru Dimitriu a anunțat că Senatul a adoptat inițiativa legislativă pe care a depus-o pentru eliminarea sancțiunilor aplicate șoferilor care nu au asupra lor permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare. Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne în Discover Deputatul Dimitriu susține că proiectul de lege adoptat de Senat urmărește eliminarea unei sancțiuni pe care o consideră depășită și lipsită de utilitate în contextul digitalizării sistemelor de

Tag-uri: USR