Abrudean atacă direct PSD: „Nu putem da un cec în alb unui partid care a ales să lase interesele pe locul 2”
Government
Președintele Senatului, Mircea Abrudean , acuză PSD că a „încălcat protocolul de guvernare” și că a decis să dărâme Guvernul din care făcea parte, în loc să își asume guvernarea „din primul moment”. Liberalul susține că soluția pentru ieșirea din blocaj nu poate fi un acord fără garanții pentru social-democrați, ci un „Acord pentru România”, care să includă prioritățile următoarei perioade. „Câteva realități pe care nimeni nu le poate nega: PSD a încălcat protocolul de guvernare și tot PSD a
din zilele anterioare