Când România scria istorie la Cupa Mondială. Franța 1938, ultimul turneu înainte de război
Media/ Social Media
În anul 1938, în Franța, România bifa cea de-a treia prezență consecutivă la tot atâtea ediții a Campionatului Mondial, o performanță rară. România era deja o prezență constantă și totodată o echipă capabilă de un fotbal spectaculos, devenind periculoasă și pentru adversari galonați. Debutul meciului Cuba-România la Mondialul din 1938. FOTO: Facebook publicitate "); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;"> Era vara anului 1936. Trecuseră deja doi ani de la organizarea
astăzi