Comunicat de presă - USLM
Media/ Social Media
Am urmărit cu atenție declarația de presă a Ministrului Transporturilor și Infrastructurii, de săptămâna trecută, 'darea de seamă' față de situația transporturilor din România. Față de cele expuse de către domnul ministru, nu ne exprimăm un punct de vedere, pentru că nu avem datele, dar față de cele declarate referitoare la metrou putem să spunem clar punctele noastre de vedere, deși am văzut schimbări clare în punctele dumnealui exprimate, în special pe cazul PESA. Referitor la Metrorex este
din zilele anterioare