Autostrada de Centură a Bucureștiului va fi dată în folosință în întregime în primăvara anului viitor

Business

Autostrada de Centură a Bucureștiului nu va fi dată în folosință în totalitate în toamna acestui an, așa cum a anunțat constructorul, inițial, ci în 2027. Lotul 1 va fi gata în primăvara anului viitor. Pentru Lotul 1, lucrările au început anul trecut, în martie. Acesta are o lungime de 17,5 km și va face legătura între DN1 București-Ploiești și A1 București-Pitești și va elimina aglomerația de pe centură. După ce Lotul 1 va fi dat în folosință, va fi inaugurată în totalitare Autostrada de

Tag-uri: autostrada Bucureşti