Comunicat de presă - Primăria Municipiului Ploiești

Business

Municipiul Ploiești va beneficia, în perioada următoare, de 45 stații noi de încărcare pentru vehiculele electrice! Primăria Municipiului Ploiești a demarat lucrările de montare a stațiilor de încărcare electrică, primele două fiind montate deja în zona - Punct Termic 8 Malu Roșu- str. Erou Sergent Gheorghe Mateescu 18T și Punct Termic 17 Malu Roșu -Aleea Vlăsiei nr. 7T. Primăria Municipiului Ploiești, în calitate de beneficiar, împreună cu Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și

din zilele anterioare